کتاب با هم همین و بس

اثر آنا گاوالدا از انتشارات ماهی - مترجم: ناهید فروغان-ادبیات معاصر

اعتقادهای راسخ ما هیچ‌گاه پایه و اساس درستی ندارند، یک روز می‌خواهیم بمیریم، اما روز بعد می‌فهمیم تنها کاری که باید می‌کردیم این بود که چند پله پایین برویم و کلید برق را بزنیم تا همه‌چیز را روشن‌تر ببینیم... به هر حال این چهار نفر در آستانه‌ی تجربه‌ای بودند که شاید می‌توانست بهترین روزهای زندگی‌شان را رقم بزند... با هم همین و بس رمانی است درباره‌ی دشواری‌های زندگی و بردباری‌های آدمی، حکایت سازگاری و نیک‌نفسی آدم‌هایی که با وجود عمیق‌ترین شکاف‌های شخصیتی، دست یاری به سوی هم دراز می‌کنند و محرم رازها و مرهم زخم‌های یکدیگر می‌شوند... ؛


خرید کتاب با هم همین و بس
جستجوی کتاب با هم همین و بس در گودریدز

معرفی کتاب با هم همین و بس از نگاه کاربران
درباره ى اين كتاب، دلايل زيادى دارم كه خوشحال باشم.
1. خوشحالم كه ساده خوان بود، و خوشحالم كه داستانش يك جور كليشه ى نو بود.
2. خوشحالم كه پر از اشتباهات تايپى و اشتباهات خود نويسنده بود ( گاوالدا نوشته بود كه كاميل دوست داشته وقتى بچه بوده، يعنى مثلا توى سالهاى ١٩٨٣ و اينا طرحى از جانى دپ در فيلم @٢١ جامپ استريت بكشه@، در صورتى كه اين فيلم تو سالهاى ٢٠١٠ اينا اومد).
3. خوشحالم كه احتمالا كلى از داستان توى هزارتو هاى سانسور ناقص شده بود، ولى اون لاشه اى كه ازش موند به دستم رسيد و خيلى دوستش داشتم.
4. خوشحالم كه داستان خوب تموم شد. خيلى به اين نياز داشتم، داستانى كه پر از آدماى روان پريش و بدبخت كه فوبياى عاشق شدن دارند باشه اما آخرش مثل احمقا تموم نشه. پايان باز نداشته باشه. نره رو اعصاب من.
بايد بگم نويسنده اى كه تو اين دوره، جرأت كنه داستانش رو خوب تموم كنه بايد جايزه بگيره.
اين داستان باعث شد يكى دو روز از روزهاى بد من شاد بشن و از اينكه اون رو به مجموعه م اضافه كردم خيلى شادم. به من فرصت داد با زندگى عادى تم فرانسوى بگردم و دغدغه هاى مشترك انسان ها رو توى پاريس نشين ها ببينم.
دوستش داشتم.


مشاهده لینک اصلی
من با ترجمه خجسته کیهان اصلا ارتباط برقرار نککردم ولی کتاب رو با این وجود دوست داشتم.
در ضمن گول تعداد صفحاتش رو نخورید.
خیلی زود تموم میشه

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب با هم همین و بس


 کتاب حیوان اندیشمند
 کتاب پیش به سوی قرن بیست و یک
 کتاب پلیس را خبر می کنم
 کتاب تعویذ
 کتاب رودخانه وحشی
 کتاب روزگار سخت