کتاب دستیار ماما

اثر کارن کشمن از انتشارات قطره - مترجم: نسرین وکیلی-ادبیات معاصر

من آليس هستم. نه «تُحفه» نه «سوسک» و نه «سوسکِ پِهِِن» فقط آليس. در يک شب يخبندان، دختري که نه خانه‌اي داشت و نه پدر و مادري، و نه حتي نامي جز «تُحفه»، در گرماي توده‌ي پِهِن طويله‌ي دهقاني پناه مي‌گيرد. آن‌جا جِين، ماماي دهکده او را پيدا مي‌کند. «تُحفه»، که حالا صاحب جديدش نام «سوسک» بر او گذاشته است، کار خود را به عنوان دستيار ماما شروع مي‌کند. راه زندگي‌اش هموار نيست؛ جِين زن خشني است با نگاه‌هاي تند و تيز و اخلاقي تندتر. با اين همه سوسک براي خود جايگاهي به دست مي‌آورد. گربه‌اي دارد. و دوستيِ يکي از پسران دهکده را جلب مي‌کند. او بخشي از فوت و فن‌هاي کار ماما را، که سعي مي‌کند، از او پنهان کند، مخفيانه ياد مي‌گيرد. حتي براي خود يک اسم واقعي يعني «آليس» را انتخاب مي‌کند. سپس روزي بعد از شکست در وظيفه‌اي که به عهده‌اش گذاشته‌مي‌شود، فرار مي‌کند. زيرا معتقد است که به قدري احمق است که براي هيچ‌کس مفيد نيست. آيا واقعاً بچه‌اي بي‌نام و نادان است، که به هيچ‌جا تعلق ندارد؟ يا اين‌که او آليس، دستيار ماما است، انساني با نام و متعلق به مکاني مشخص در اين دنيا؟


خرید کتاب دستیار ماما
جستجوی کتاب دستیار ماما در گودریدز

معرفی کتاب دستیار ماما از نگاه کاربران
من حدود ده سال پیش Catherine Called Birdy را خوانده بودم، و در حالی که جالب بود، آن را به اندازه کافی فریبنده برای من بود که می خواستم چیز دیگری را بخوانم توسط Karen Cushman. با این حال، زمانی که مأمور مأموریت در Paperback Swap نشان داد، من آن را امتحان کردم. یک کتاب مدال نیوبی، شاگرد ماما داستان داستان یک دختر بدون خانه، هیچ پدر و مادر، و بدون نام یک شب یخبندان، او گرما را در یک کج خلقی میبیند. صبح روز بعد، جین شارپ، ماما روستایی، دختر را پیدا می کند که شاگرد ماما می شود. این دختر طولانی و سخت کار می کند، فراتر از نقطه زنده ماندن به جایی که او می اندیشد و یاد می گیرد و درک می کند و نام خودش را انتخاب می کند. تنها دوست او Purr، یک گربه است که او را نجات می دهد از غرق توسط پسران همان است که عذاب دختر شاگرد. در نهایت، او به چالش کشیده شده است که کودک را در ماموریت نجات دهد، و آینده او شروع به ریشه کن کردن و نابود کردن می کند. Karen Cushman دارای مدرک تحصیلی در رشته های رفتار انسانی و تحصیلات عالی است. او علاقه ای طولانی به تاریخ دارد. او می گوید: \"من از شنیدن درباره پادشاهان، شاهزادگان، ژنرال ها و روسای جمهور خسته شدم. من می خواستم بدانم که زندگی دیگر جوانان عادی چه زمانی بود. @ این کتاب نشان داد که نقاط قوت Cushmanâ € ™ ثانیه به نفع کامل خود. نوشتن آن مطمئن است، با نشان دادن بسیاری و نه بیش از حد صحبت کردن. او به طور کامل خواننده را به روستای قرون وسطی می آورد بدون استفاده از کلمات و توضیحات. داستان مؤسسهی مکتب، رئالیسم بدون فتطلبی، روح بدون قهرمانان جنگاور و شخصیتی قدرتمند که خوانندگان آن را دوست دارند، را شامل می شود.

مشاهده لینک اصلی
ماما متوجه می شود که برات در یک کج کج می ماند. او می گوید که او برای غذا کار می کند، به طوری که ماما او را در آغوش می گیرد، و او را خانه دار و جمع آوری گیاه می کند و نام برات، Beetle را تغییر می دهد. سوسک مجاز به کمک نیست که ماما ارائه نوزاد، اما او از پنجره تماشا می کند و مهارت های ماما را می آموزد. روزی او می تواند به منزل برود تا چیزهایی برای ماما خرید کند. در آنجا، او تصمیم می گیرد که او به یک نام واقعی، یک نام مناسب نیاز داشته باشد، و شروع به خواندن خود Alyce می کند. یک روز، در اواسط یک تولد دشوار، ماما به نام دور می شود و Alyce را به اتهام می گیرد. هیچ کس انتظار نداشت که کودک زنده بماند، اما آلیس مادر را از طریق این پروسه می گذراند و کودک زنده می ماند. پس از آن، مردم شروع به آمدن به آلیس بیش از ماما می کنند، اما زمانی که آلیس برای کمک به ماما در طول یک تولد دشوار نیاز به کمک دارد ، او خود را به عنوان یک شکست می بیند و فرار می کند، و زندگی خود را برای خود ساخته است. این یک کتاب عالی برای یک کودک بزرگتر در مورد ساختن جای شما در جهان است. برنده جایزه نیویورک و توجه کوشمان به جزئیات تاریخی فوق العاده است. یک کتاب کوتاه و کوچک است، اما گوشتی و پانچ زیادی دارد.

مشاهده لینک اصلی
من واقعا کتاب های کارن کوشنز را دوست داشتم، و من فکر می کنم یکی از دلایل اصلی این (به رغم این واقعیت است که اگرچه دو کتاب از او در قرون وسطی گرفته شده است، نه شخصیت شاهزاده خانم! این است که او هرگز تاریخ شکر را پوشش نمی دهد. نگاهی به مکتب مؤنث، که در مورد یک دختر یتیم بی خانمان، نامعلوم است که به عنوان یک شغل به عنوان حدس می زند. نه، بروید، حدس بزنید. دریافت نوزادان در قرون وسطی نه تنها تهدید کننده زندگی و دردناکی بود، بلکه ناخوشایند بود. من به یاد دارم این را به عنوان یک ساله یازده ساله معتبر یاد می گیرم و تصمیمی می گیرم که بیمارستان ها تقریبا بزرگترین چیزها هستند. و درد و رنج و پزشکان صالحه که به پوزیتیوی عیسی اعتماد ندارند، برای کمک به یک مادر بچه خود را در زمانی که یک سزاران تضمین مرگ آرام و دردناک است، تحمیل کند. یکی از چیزهایی که مخصوصا برای من تکان دهنده بود، روش ماما بود که کودک را از رحم برمی دارد: سرش را بین پاها مادر و پایین به کانال تولد،Child، بیرون می آید! مسیح شما را به نور دعوت می کند! آیا من اشاره کردم که بیمارستان های عالی چه هستند؟

مشاهده لینک اصلی
بسیاری از تحقیقات تاریخی باید به این کتاب رسیده باشند، بسیار خوب انجام شده است. من در هر دو جنس و تعداد کمی از این دوران جدید در بارداری و زایمان شگفت زده شده ام. در حالی که پوشش این کتاب به نظر می رسد به سوی کودکان است، من این را به یک کودک که هنوز در مورد زایمان و بارداری در جزئیات دقیق نمی دانم. حتی پس از آن، عاقلانه بود که کتاب را پس از انجام آن بگذرانید، به طوری که آنها با ایده های عجیب و غریب در مورد داشتن بچه ها نتوانستند. Cushman دقیقا به لحاظ دیدگاه یک شاگرد مامایی در این دوره به طور کتبی دقیق است - و در این دوره زمانی آنها چیزهای زیادی را اشتباه گرفته اند.

مشاهده لینک اصلی
همیشه بخشی از من است که آرزو می کنم که من یک ماما بودم، بنابراین من این کتاب را کاملا دوست داشتم. بچه ها هم این کار را انجام دادند، گرچه مطمئن نیستم که هر کدام از آنها به مامایی کمک کنند. ماما خودش یک قلدر است، اما Karen Cushman جزئیات دقیقی در مورد او ارائه کرد، به طوری که بچه ها و من نمیتوانستیم او را کاملا نابود کنیم. به عنوان مثال، ماما خودش چندین مرتبه تولد می داد، اما نوزادانش همه فوت کردند. ماما نیز، به رغم زرق و برق و تحقیرآمیز، عاقلانه است و به طور حقیقی اشاره میکند که ماما هرگز از کار خارج نخواهد شد. من تا به حال هیچوقت فکر نکردم که یک ماما قبل از اینکه از کار بیرون برود، احتمالا به این خاطر که هرگز اتفاق نمی افتد. من، با این حال، شاهدان پزشکان با بیمارانی که از اتاق بیرون می روند، بسیار ناراحت می شوند. در حقیقت، زمانی که من تولد پدرم را داشتم، دکتر خیلی ناراحت شد، زیرا نمی خواست که کار را سریع کند، اما او در حوالی بیرون رفت. چند دقیقه بعد یک ماما ظاهر شد. نام او ویکی بود و او آدامس بود. او یک بار به من نگاه کرد و گفت: \"باز کن، در کنسون، درب خود را باز کن.\" پس از آنکه من را چک کرد، گفت: \"فکر می کنم راحت تر از همه می شود.\" پنج دقیقه بعد، فرشته تولد شد . با تشکر از شما، ماما آداما جویدن به نام ویکی! نکته من این است: ویتیکس، منحصر به فرد با من همراه با فریبنده خود @ باز کردن درب خود را، Constance @ فرمان بود دقیقا همان چیزی بود که برای دریافت سرخس فراموش شده بود. بدون مواد مخدر یکی از تاکتیک های ماما در رمان Cushmans استفاده می شود به کانال تولد زیر فریاد: @ Childe بیرون می آیند! نور مسیح شما را مجبور می کند! من باید اینگونه را قبول کنم. مامایی ها یک دارایی عظیم برای جامعه سلامتی هستند و من تعجب می کنم که چرا هیچ مامایی @ برای هر حوزه سلامتی وجود ندارد. این کتاب در مورد آلیس، شاگرد مامایی است، اما زمان بیشتری را صرف تمرکز بر این شد که ماما و تمام بزرگسالان خیلی زود و به طرز مسخره ای برای همه چیز آماده می شوند. من به طور طبیعی مخالف رفتاری شدید و بیش از حد آماده سازی هستم، بنابراین این کتاب به من کمک کرد که درک کنم که چرا دیگران متفاوتند. این همچنین من را تحریک کرد تا یک زن و شوهر از سیاست های شخصی من را تقویت کند. وقتی آلیس به خاطر استعدادش به رسمیت شناخته شد خوشحال شدم و همه داستان های تولد (از جمله حیوانات) و همچنین علم دارویی و عامیانه را دوست داشتم. همه ما به ویژه پیامی را درباره خروج از ما دوست داشتیم. بچه های من آن را دوست داشتند و جسی نیز وقتی به خانه می آمد گوش می داد. به عبارت دیگر، من این کتاب را به همه توصیه می کنم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب دستیار ماما


 کتاب من جوکم: یک داستان نوجوانانه
 کتاب اعمال انسانی
 کتاب شصت داستان
 کتاب طاعون زدگان
 کتاب در مدح عشق
 کتاب خسوف