کتاب راهی به سوی بهشت

اثر ماریو بارگاس یوسا از انتشارات علم - مترجم: حمید یزدان پناه-ادبیات معاصر

بهشت کجاست؟ در ساخت یک جامعه عادلانه یا در بازگشت به دنیای ابتدایی؟
دو زندگی: از فلور تریستان که همه تلاشش را در مبارزه برای حقوق زنان انجام می دهد و کارگران، و پل گوگن، مرد
در که شور و شوق خود را کشف برای نقاشی و رها وجود بورژوازی سفر
در خود به تاهیتی در جستجوی یک دنیای بدون آلودگی با کنوانسیون <برزیلی /> دو مفهوم از جنس: که فلور، که در آن را می بیند یک ابزار سلطه مردان /> <برزیلی و گوگن، که آن را یک نیروی حیاتی در نظر <برزیلی /> ضروری در خدمت خلاقیت خود را <. این دو زندگی غیر متضاد و مخالف، به غیر از پیوند خانوادگی، مشترک است چرا که فلور مادربزرگ مادری Gauguin است؟ این همان چیزی است که وارگاس لواسا در این رمان برجسته می کند: جهان اتوپیایی که قرن نوزدهم بود. یک پیوند بین دو کاراکتر که دو مدل حیاتی متضاد را انتخاب می کنند که میل مشترک را نشان می دهند: برای رسیدن به بهشت ​​که در آن شادی برای انسان ها امکان پذیر است.


در سال 1844، فلورا تریستان در سفر به فرانسه برای مبارزه برای کارگران و حقوق زنان به راه انداخت. در سال 1891، نوه او پل گوگین برای طاهتی کشتی فرستاد، مصمم به فرار از تمدن و شاهکارهای ابتدایی رنگ بود. فلور پیش از مرگش نوه اش متولد شد، اما این سفر و وسواس آنها آشکار در کنار هم در پروازها استادانه، رمان کاملا جذب.

او فلور، فرزند نامشروع یک پدر پرو ثروتمند و مادر فرانسوی، رشد می کند تا در فقر، و پس از فرار از شوهر وحشیانه، به پرو سفر می کند تا تقاضای ارث خود را بدهد. او در بازگشت، او باعث می شود نام او به عنوان یک نویسنده محبوب و قهرمان منکوب، تنظیم خودش وظیفه دشوار تور حومه فرانسه برای جذب اعضای برای او اتحادیه کارگران. پل، مبارزه نقاش و رویایی لجوج، رها همسر و پنج فرزندش برای زندگی در دریاهای جنوبی، که در آن رویاها او از بهشت ​​توسط سفلیس مسموم خود، نیروهای سرکوب از استعمار فرانسه، و عدم مزمن بودجه، هر چند من انتخاب او از نوجوانان دوستداران تاهیتی و برخی از بزرگترین آثار او را نقاشی می کند.


خرید کتاب راهی به سوی بهشت
جستجوی کتاب راهی به سوی بهشت در گودریدز

معرفی کتاب راهی به سوی بهشت از نگاه کاربران
یکی دیگر از بخش های شگفت انگیز و درخشان داستان تاریخی از MVL، این بار در مورد نقاش Paul Gaugin فرانسه و مادربزرگش Flora Tristán. من هیچ نظری ندارم که گالین بخشی از پروین است و زندگی منحصر به فرد و جالب که منجر به آن شد. این کتاب تقسیم شده است (به عنوان بسیاری از کتابهای MVL از جمله زندگینامه خود) با فصل های متناوب در مورد زندگی فلوراس در طول چند ماه گذشته خود و زندگی پل / کوکا به پایان عمر خود را در تاهیتی و جزایر مارکزی. نوشتن - همانطور که همیشه با MVL است - قضاوت آزاد است و موانع مادی بین حضور روایت و گذشته از شخصیت اصلی به عنوان آنها از طریق خاطرات خود را سر و صدا. روایتگر در هر دو مورد به فلور (گاهی اوقات به عنوان فلورتا یا آندالوزا) و به پل (یا نام او Tahitian Kokà ©) به عنوان دوست یا صمیمی است، اما هرگز با قضاوت در مورد اقدامات خود، فقط یک یادآوری عاقلانه از موفقیت و شکست خود را . من قدردانی عمیق جدیدی را برای کارهای Gaugins به دست آوردم (هرچند که توسط پدوفیلیا و خودمحور خودم بیشتر پریشان می شود) و بسیار در مورد زندگی و سیستم استعماری در مستعمرات اقیانوس آرام آموخته ام (غیر از آنچه که MVL در مورد کنگو توضیح داد و پرو در رویای Celt یا برزیل در جنگ در پایان جهان). همانطور که برای فلورا، او بدبختی بود که زندگی آنها واقعا یک ساندویچ سحر آمیز بود. به گفته او، شرح سفر وی به آرکیوپا و جنگ داخلی او شاهد ظاهرش فوق العاده بود. پس از آن، MVL یک رمان قانع کننده ای می نویسد که در مورد استثمار و ستم از بومیان و به ویژه زنان، بدون هیچ گونه تعریفی بیان می شود و نتیجه قابل خواندن است و فکر تحریک کننده یکی دیگر از کتاب های عالی MVL.

مشاهده لینک اصلی
قبل از اینکه این کتاب را شروع کنید، یک کتاب بزرگ قهوه خانه ای از هنر پل گوگین پیدا کنید که به عنوان یک مرجع به عنوان خوانده شده استفاده کنید یا آن را در کنار لینک اینترنتی خود بخوانید تا بتوانید نقاشیهای گوگن را بررسی کنید.این رمان تاریخی توسط برنده جایزه نوبل موری ماریو ورگاس لوسا سوالات زیادی در مورد نابغه و تعهد به ارمغان می آورد. این کتاب بین بخش هایی درباره پل گرگین، هنرمند فرانسوی و مادربزرگش فلور تریستان، که در اوایل قرن نوزدهم، یک فمینیست و کارگر کار می کرد، بیننده است. هر دوی اینها افراد را هدایت می کنند: Gauguin توسط اشتیاق برای پیدا کردن و نشان دادن بهشت ​​بهشت ​​و تریستان، با میل شدید به حقانیت اشتباهات جهان، شروع با قوانین است که در آن زمان به زنان حقوق نداشت. کتاب طولانی است و می تواند سخت است که وارد شوید: در بحث های کتابی که من در مورد آن انجام دادم، نظر متفاوت است، اگر چه در پایان بحث تقریبا همه خوشحال هستند که آن را بخوانند. مرجع به @ paradise @ در این عنوان از یک بازی کودک است که هر دو شخصیت اصلی آنها را کودکان می دانند. در آن، کسی که آن را دارد، باید حدس بزنیم که جایی که بهشت ​​در بین بازیکنان دیگر پنهان است، اما تقریبا همیشه این است که @ کمی بیشتر. @ قطعا هر دو Gauguin و Tristan ساخته شده به دنبال بهشت ​​کار زندگی خود را. این که آیا آنها آن را پیدا کردند، تا خواننده تصمیم بگیرد. این که آیا آسیب آنها به مردم اطرافشان به خاطر احساساتشان ارزش دارد یا خیر، شاید حتی یک سوال مهمتر باشد.

مشاهده لینک اصلی
یافتن دو بخش مجزا در این کتاب، هر گفت در فصل های متناوب، از یک سو زندگی فلور Tristán، فعال و مبارزه فمینیستی کار در اواخر قرن نوزدهم، و از سوی دیگر در چند سال گذشته ± پل گوگن صفحات اختصاص داده شده به فلور حداقل علاقه خاصی دارند و بیشتر در زمانی که برایtraffic workers @ اجرا می شوند، اما فصل های مربوط به نقاش، به طور خاص، در مورد اشتیاق جنسی این، من به افراط گرایی خسته شده ام. را نجات دهد این بازگویی یا artÃfice خود را ماریو بارگاس یوسا است، و نه مثل من دوست دارید نقاشی آوانگارد، حتی شما خودتان را وقف برای پیدا کردن تصاویر در کتاب توصیف شده که من به عنوان یک بازی انجام داد، aburridÃsima.Creo است که در منبع تدیوم تمرکز است که نویسنده بر جنبه جنس زندگی هنرمند قرار می دهد که اگر چه مربوط به نیروی خلاق او است، منافع را تحریک نمی کند، به خصوص هنگامی که آن را به مرکز بیشتر بازگویی اهمیت هیچ جنبه دیگری از زندگی یا شخصیت Gauguin.No به همین دلیل من این رمان با وجود اینکه از طرفداران بزرگ از بارگاس یوسا در موارد دیگر توصیه هر دو آثار و نوشته های خود لذت می برد. من فکر می کنم او در انتخاب نقاش به عنوان شخصیت اصلی اشتباه کرده است، زیرا اگر چیزی را که او می داند چگونه می تواند این نویسنده را ایجاد شخصیت های منحصر به فرد برای پر کردن رمان های خود و به آنها یک کاراکتر خاص. بهشت گوگن در گوشه ای دیگر فاقد شخصیت و شخصیت که این داستان و طرح درخشش در اطراف او © L یک نوع از استدلال وارگاس خود توصیه بیشتر Llosa.Mi را، خواندن این جایزه نوبل اما یک کتاب دیگر را انتخاب کنید که اینطور نیست، به عنوان مثال، بدبختی دختر بد.

مشاهده لینک اصلی
من می خواهم نقاشی هایم را از لحاظ راحتی روحانی به انسان ها داشته باشم؛ راه مسیحی برای آنها راحت بود؛ من زمان خوشبختی را نداشتم، با زندگی غریب من رهبری می کردم. اما به نظر وی، عمیق و ذهنی تر از چیزی بود که در جهان یافت می شد، ظاهری شبیه احساسات، اعتقادات، فانتزی ها، همه ی معنویت یک سن و تمام آن فرشتگان و شیاطین آن در مقادیری که به رنگ های مختلف داده می شود بیان شده و نحوه رنگ استفاده شد. به همین دلیل است که هنرمندان واقعی نباید احساساتی بودن خود را در مواجهه با دنیای طبیعی مواجه کنند: جنگل سبز، آسمان آبی، دریای خاکستری، سفید ابرها آنها تعهد خود را برای استفاده از رنگ ها مطابق با محرمانگی درونی خود و یا به سادگی خصوصیات شخصی خودشان یعنی آفتاب سیاه، ماه آتش سوزی، اسب آبی، امواج زمرد، ابرهای سبز به منظور حفظ اصالت آنها [هنرمندان]، باید از مدل ها و رنگ استفاده کنند منحصرا از memoryIf آنها، دنیای هنر خود را بهتر نشان دادن حقیقت راز خود را وحشی. من از قوانین مشابه بورژوازی پیروی نمی کنم. غرایز من اکنون اقدامات من هستند. و این فلسفه جدید من را هنرمندی بزرگ تبدیل خواهد کرد. تنها رویداد مهم این است که مرگ ناگهانی فردی به نام پل گوگین، یک هنرمند معتبر، اما دشمن خدا و همه چیز است که در جهان معقول است

مشاهده لینک اصلی
من فکر کردم عاشق این داستان تاریخی بر اساس پل گوگین (یکی از نقاشان مورد علاقه من) و مادربزرگ فعال سیاسی او، فلورا تریستان است. روایت گیج کننده است، به طور مداوم به عقب و جلو از 2 تا 3 نفر تغییر می کند. من هم مانند Id احساس می کردم که این شخصیت های جذاب داستان های واقعی را یاد بگیرم، و نه به تعجب اینکه واقعیت چیست و چه داستانی. به نظر من خسته کننده و تکراری بود. هنگامی که من بالاخره تصمیم گرفتم که آن را پس از 200 صفحه به پایان برساند، احساس راحتی کردم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب راهی به سوی بهشت


 کتاب ساعت ها
 کتاب من غیرقانونی
 کتاب رهایت می کنم
 کتاب زندگی اسرارآمیز
 کتاب شهربانو
 کتاب پول 7 قدم تا رسیدن به آزادی مالی