کتاب قرار ملاقات

اثر هرتا مولر از انتشارات هیرمند - مترجم: آهنگ حقانی-ادبیات معاصر

“احضار شده‌ام. پنجشنبه، رأس ساعت ده.” و اين چنين روزی از زندگی دختر جوانی در دوران رژيم تماميت خواه چائوشسكو آغاز می‌شود. جرم؟ گذاشتن چند يادداشت در جيب شلوارهای مردانه‌ای كه از كارخانه‌‌ی محل كارش به ايتاليا ارسال می‌شود: “با من ازدواج كن” با اسم و آدرس. در راه رسيدن به جايی كه احضارش كرده‌اند، در تراموا، اتفاق‌ها و آدم‌های زندگی‌اش را به ياد می‌آورد و چيزهايی كشف می‌كند هولناک‌تر از بازجويی…


خرید کتاب قرار ملاقات
جستجوی کتاب قرار ملاقات در گودریدز

معرفی کتاب قرار ملاقات از نگاه کاربران
قرار ملاقات
هرتا مولر
ترجمه مهرداد وثوقی - نشر مروارید
همون فضای درهم و برهم رمان های مولر . داستان خطی نیست . اگه به نثر نویسنده عادت نداشته باشین کلافه میشین .
@مرگ به کسانی که گمان می کنند می توانند شاد شوند هول خاصی وارد می کند . بله این گونه دوستش داریم : تاج بر سر بگذاریم و کلی از دنیا بهره مند شویم . اما مگر برعکس نیست ؟ این دنیاست که از ما بهره مند می شود ، نه ما از آن . @

مشاهده لینک اصلی
... به جای این فکرها که مدام در حال سنگین و سبک کردن شان هستیم بهتر است چیزهای واقعی توی سر داشت، این طوری می توان دست را دراز و آنها را احساس کرد...!
... فراموش کردن تدریجی دعوا راحت تر از این است که آسیب هایی را که وارد کرده ایم در سکوت بشماریم...!

مشاهده لینک اصلی
من مجبور شدم خودم را مجبور کنم این یکی را بخوانم. متاسفم که متاسفم این یکی از کتابهای مورد علاقه من بود. فقدان جدایی در فصلها یا نقاط بسیار واضح که نویسنده به طور مداوم در تمام نقاط پرید، ناامید کننده بود. بسیاری از تابلوهای بی انتها وجود داشت که در آن از آنها نیز کاسته شده بود. اغلب من مجبور شدم بپرسم که نقطه پشت سر آنها چه بود. او بارها و بارها عناصر زندگی را در اختیار مقامات سرکوبگر قرار داد، اما برای رسیدن به آنجا، سوار طولانی و پرانرژی شد. آخرین خط رمان «â € ¢ ترفند این است که به دیوانه بروید. من حدس می زنم که سبک نوشتن این بود که نشان دهد چطور او واقعا از ترس از دعوت شدن به سوال و اینکه چه اتفاقی ممکن است رخ دهد، ناامید شده است. شاید یکی از اولین سرنخ هایی که در آن بود، در ابتدا، وقتی که ما درباره او نامگذاری سبد سبز خود را خوانده بودیم، آشکار شد: «بلوز که رشد می کند.» بعضی از نوشت ها به من چسبیده اند و شاید این به همین دلیل است که من ادامه دادم خواندن. به طور کلی هر چند من بیشتر رمان را بی معنی می دانم.

مشاهده لینک اصلی
رمان عجیب و غریب ظلم رومیان در زمان Ceaucescu. این بسیار نگران کننده است، شما نمیتوانید واقعا به انتظارات عادی برسید و شاید این میل میلر است. شما با قهرمان مبارزه می کنید زیرا او توسط آژانس های پلیس آزار و اذیت مداوم را رنج می دهد، اما با هوش مصنوعی نوشته شده است. او به سمت انتصاب بعدی خود سفر می کند و این سفر با فلس بک ها متوقف می شود و تصویری واضح تر و واضح تر از گذشته و پیامدهای آن ایجاد می کند. من با پایان دادن به اشتباه گرفتم اما شاید در مورد من بیشتر از رمان نویس یا مترجمش چیزی بگویم

مشاهده لینک اصلی
از وبلاگ من ... [بازگشت] [بازگشت] انتصاب توسط هرتا Müller شاهکار مطلق از ادبیات است. راوی است که در یک تراموا قرار دارد و بار دیگر به بازجویی از پلیس مخفی Ceausescu می رود و در حالی که او به این انتصاب هدایت می کند، او لحظات مختلفی را در زندگی خود باز می کند، به خواننده اجازه می دهد که درون یک نگاه به دنیای دیگری، دشوار است تصور کنید، اما توصیف Müllerâ € ™ ثانیه در نقطه. با زیبایی نفس گیر، Müller جزئیات دقیق صحنه های ساده، عرفانی، صحنه های روزمره زندگی را به دقت نشان می دهد تا خواننده را از جهان محروم سازد و پذیرش خاصی برای حفظ سلامتی در یک جامعه پر از بازاریابان سیاه، خطوط طولانی برای نوشیدن و غذا ، تعداد زیادی از آنها هنوز نه، مغازه های متعلق به دولت، و بی عدالتی کامل به مردم تحت چنین رژیم آورده شده است. نوشته های Müller از مناظر، صداها و بوی های اتحاد جماهیر شوروی سابق، گرگ ها و سیاه پوستان، یگانگی و عدم اراده آزاد به من اشاره می کردند. در حالی که انتصاب در اتحاد جماهیر شوروی سابق، و نه رومانی انجام نمی شد، به نظر من دشوار نبود. من ترسیدم که به این شاهکار ادبی عدالت نداشته باشم. من می خواهم The Appointment را به هر کسی که به یک فرهنگ دیگر نگاه می کند، توصیه می کند و این چیزی است که بدون آزادی هایی زندگی می کند که بسیاری از ما آن را به عهده می گیریم. همانطور که برای خودم، قصد دارم یک نسخه غیر ترجمه را بخوانم تا ببینم چه اتفاقی افتاده است.

مشاهده لینک اصلی
اگر چه این یکی از کتاب های مورد علاقه من توسط هرتا Müller نیست، هنوز هم آن را توصیه می کنم. این برای سبک او نماینده است که من شخصا نفس گیر می کنم. این قوی و تیز است، بیان غم و اندوه، سرخوردگی و حتی یک نوع گناه زندگی در یک رژیم سرکوبگر مانند یکی از چائوشسکو. یک رژیم که مردم را مجبور کرد بوق بزند و از بشریت خودداری کنند؛ و کسانی که به وجدان خود احترام می گذارند، به تنهایی، به تنهایی، جدا از هم، به کسی یا چیزی تکیه نمی کنند. هرتا ماولر کسی را نمی بیند، از جمله خودش. اما به نظر من، آنچه باعث می شود که مولر نویسنده ی بسیار خاصی باشد، نه تنها وسوسه ی او (با Securitate و Ceausescu) است، بلکه نیروی باورنکردنی او در بازی با کلمات، بافتن آنها، ایجاد ارتباطات شگفت انگیز و تازه، تبدیل زشتی به زیبایی است. خواندن مورد علاقه من توسط او «Nadirs» (مجموعه ای از داستان های کوتاه)، «پادشاه کمان و کشتن» (مقالات درباره جوانان او در بنان)، «همه چیزهایی که من در اختیار داشتم با من می جنگید» (ناامیدی بی رحمانه برای پیدا کردن که بهترین دوست او، شاعر اسکار پاستور، که او را به نوشتن این رمان الهام بخش کرده بود، همکاری خود را انجام داده است!) و \"راه رفتن بر روی یک لگ\" (یک داستان بسیار لمس در مورد تجربه او در غرب برلین، پس از او مهاجرت از رومانی) کتاب های او با اشعار بسیار جالب است و بسیار خلاقانه است.

مشاهده لینک اصلی
یک کتاب واقعا زیبا شگفت انگیز و یک نوع متفاوت از توصیف آن است - هیچ کدام از فواید آن را از یک کتاب در مورد یک زن انتظار نداشته باشید که به طور تصادفی مردان ایتالیایی را ازدواج کرده و از رومانی کمونیستی نجات دهد. من نمی گویم که اتفاق می افتد، هرچند من فکر می کنم این اشتباه است، فقط این که آن را در هسته کتاب قرار نمی دهد. من فکر می کنم که در قلب کتاب، رابطه بین روایتگر ما، زنانی است که در گذشته این یادداشت ها را در خارج از کشور فرستاد و عاشق او، پل. این کتاب به معنای نادیده گرفتن عشق در فرهنگ های توتالیتر است که واقعا بسیار شبیه به سال 1984 است، اگر شما این کتاب را در ابتدا علاقه مند به شیوه ای که چنین فرهنگ هایی را تغییر می دهند و پیچیده عشق می کنند. من فکر می کنم این را بهتر از 84 - شخصیت به نظر می رسد ثروتمندتر است، و یک گابیت روایت جذاب تر و جذاب تر است، بیشتر با یک سواری اتوبوس برخورد می کند، و آنچه در طول مسیر اتفاق می افتد به روایتگر است. اما من فکر می کنم مسافت پیموده شده شما ممکن است متفاوت باشد. واقعا، یک کتاب پویا، چالش انگیز و عمیقا لذت بخش است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب قرار ملاقات


 کتاب صورت جلسه
 کتاب نقطه تعادل خود را پیدا کنید
 کتاب پدیده رزی
 کتاب الهه انتقام
 کتاب نفر هفتم
 کتاب خشونت و نظم های اجتماعی