معرفی کتاب قلعه متحرک

اثر دایانا واین جونز از انتشارات کتابسرای تندیس - مترجم: شراره صدیق-ادبیات معاصر

سوفی بیچارگی بزرگی از سه دختر بزرگ است که به زحمت باید شکست بخورد اگر همیشه از خانه بیرون برود تا سرنوشت او را پیدا کند. اما هنگامی که او ناخودآگاه جادوگری از جادو را جذب می کند، سوفی خودش را در معرض هول زدن قرار می دهد که او را تبدیل به یک بانوی پیر می کند. تنها شانس خود را در شکستن آن در قلعه همیشه در حال حرکت در تپه ها قرار دارد: قلعه جادوگر Howls. سئوفی برای فریب دادن زرنگی، باید با صدای بی حوصله برخورد کند، با جادوگر آتش سوزی مقابله کند، و با جادوگر سرنگ زباله ملاقات کند. در طول راه، او متوجه می شود که بیشتر به Howl و خود - بیشتر از اول دیدار با چشم است.


خرید کتاب قلعه متحرک
جستجوی کتاب قلعه متحرک در گودریدز

معرفی کتاب قلعه متحرک از نگاه کاربران
¡HOOOOOOWWLL! \u0026 lt؛ 3Calcifer es tan adorable ¡Ay!

مشاهده لینک اصلی
این کتاب. قهوه \u0026 lt؛ 3333 فقط کالسیفر. و مایکل و چطور؟ و سوفی. * کتاب را به سختی آغوش میگیرد. من این GEM زیبا را دوست دارم.

مشاهده لینک اصلی
خواندن برای سال 2015 چالش خواندن: # 39. کتاب با سحر و جادو. از آنجا که من کانال یوتیلی ندارم، درباره نظر من درباره فیلم و کتاب صحبت خواهم کرد. فیلم\nچرا من فقط جزئیات چگونه من شروع به دانستن در مورد این؟ در شب شنبه من احساس بدی، پس مادر من دوست ندارد من برای مدت طولانی در صبح خواب، بنابراین یکشنبه MAA ± اردوی ملی افغانستان اجازه دهید من استراحت، پس از آن نوبت در تلویزیون، و هیچ چیز به طور معمول وجود دارد و سپس یک کانال به نام OnceTvMà © مکزیک میرسد و یک فیلم انیمیشن و شخصیت های veÃan عنوان مانگا بود، اما آنها بسیار خوب بودند بنابراین من من مشغول تماشای فیلم است که اگر شما در حال حاضر آغاز شده بود و چند دقیقه حال، خوب است و نه به خسته کردن شما، من عاشق فیلم، تقریبا به اشک شکست یک داستان بسیار خوب است، در اینجا ترجمه Vagabundo قلعه شگفت انگیز است. به طور جدی آن بسیار زیبا است، بنابراین دو سال پیش این (من فکر می کنم). بنابراین در سال گذشته من به صفحه قندی نگاه کردم و متوجه شدم که من این کتاب را داشته ام، فقر آن را جیجی نمی بینم. سپس در سال جاری دوست من، من در مورد برخی از هدایا صحبت کردم و او گفت: @ El Castillo Ambulante @ و گفت: OH آیا شما آن را داشته؟ PRESTAMELOOOOOOO! و او آن را دوست دارد: خوب. سپس آن را بخوانید و آن را بخوانید و در اینجا بررسی کنید:\nمن باید روشن است که من هم دوست داشتم فیلم más.Y فکر می کنم که کتاب به خودی خود خوب بود، اما پس از © ها شروع به اضافه کردن چیزها و دوست نداشت، و شاید من اشتباه می کنم چرا که این در فیلم تحمیل شده است. سوفی: بسیار فعال در محل کار می داند که چگونه کلاه است، دارای 3 خواهر و پدر خود می میرد، داشتن یک نامادری، سوفی فکر می کند که خواهر دیگر زیبا تر از مادر او پس از آن به مشاغل مختلف اختصاص داده خواهران برای اینکه بتواند زنده بماند، سوفی به فروشگاه کلاه داده می شود (متعلق به او به راست)، بنابراین ماجراجویی شروع می شود. واو: این رفتار سطحی و بسیار بد است اما او فکر می کند که خوب است و خودخواهی وجود دارد. من احساس کردم که او همه چیز ارزشش را داشت اما بخشی از او مهربانی بود. Calcifer: اوه، جذابیت من فکر می کنم این کتاب موجب صرفه جویی در همه فن طعنه و بسیار خوب است با این افراد است که شما می توانید عصبانی اما آنها یک شوخی است زیرا می دانند که آنها نمی تواند عصبانی با شما. شخصیت خوب و من فقط در مورد آن شخصیت صحبت می کنم، زیرا احساس می کنم که آنها مرکز کتاب هستند. (برای من)

مشاهده لینک اصلی
10 из 10

Ревью в моем блоге/This review on my blog
Living A Thousand Lives
(please use Chrome/Yandex browser or Android/IOS to see the page; otherwise, spoiler-tags I use to make my post compact may not work)

Short-Soundtrack:
Scott Thomas feat Jonathan Clay – Heart On Fire

Жанр: сказка
Фишки: мобильный домишко, магия
WOW: Хоул/Хаул, юмор
POV: от третьего лица, женский
Геометрия чувств: мнимая, но задевает)
Прочитана: в оригинале и оф. переводе

Цитатосуть:
— Как бы чего не вышло.
— В доме чародея вечно что-нибудь да выходит.

Представьте, что Чудовище был красивым, немного ленивым и очень ветреным, а Красавица старой занудой, помешанной на порядке, но в целом доброй. Представьте, что Чудовищница (давайте уже звать вещи своими именами) сама притащилась к Красавцу в дом, и Красавец не очень был этому рад. А еще представьте, что жилище Красавца мобильно и бегает по полям. Добавьте тонну креатива, юмора и интересные героев. Вуаля! «Ходячий замок» готов.


(c)  that_nerdygirl

Не знаю, почему я так долго увиливала (а, может быть, я — увиливатель?) от знакомства со сказкой Дианы Уинн Джонс . Я и мультик-то не смотрела, ссылаясь на то, что сначала прочту книгу, которую я что? Правильно — не читала. Возможно, боялась, что выросла из подобных историй (в этом году тыкалась в мидл-грейд и все безуспешно). А зря! «Ходячий замок» пропитан детством, но выглядит зрелым. Здесь нет головокружительных романсов и жестоких смертей, зато книга латает покоцанные сердца и вселяет в них веру в любовь, добро и чудеса.

Не могу сказать того же об экранизации (да, с ней я тоже уже ознакомилась). Сюжет аниме претерпел серьезные метаморфозы и стал до ужаса нелогичным. Рисовка красивая (особенно понравилась природа), но герои выглядят иначе (Софи должна быть рыжей, например, а Майкл старше), плюс мне жутко не хватило разумного зерна в происходящем. Короче, книга победила.

А теперь давайте о ней…

Есть у нас загадочный маг, который, если прислушаться к слухам, пожирает сердца симпатичных особ. Он живет в передвижном и довольно криповом замке и слывет очень жестоким. Есть у нас также умница-скромница, решившая, что как старшей дочери не видать ей в жизни счастья. Трудилась она в шляпной мастерской, ждала чего-нибудь интересного, и интересное явилось на порог в виде проклятья. Обратившись старушкой, дева ушла из дома и нагрянула в замок пресловутого колдуна. Вот тут и начались настоящие приключения.


(c)  Draakh

Чародея зовут Хоул (так в переводе, но на самом деле Howl = Хаул), ему двадцать с чем-то, он тот еще модник и очаровашка, но безалаберный, что капец, и ему есть, что скрывать. Хоул у нас отъявленный бабник, обожающий беспорядок. Я-то думала, маг окажется мрачным и неприступным, а тут великовозрастная няшка с дитячьими замашками. Джонс пошла нестандартной дорогой: недостатки ее персонажа не результат тяжелого детства, а часть его Я, и они никуда не исчезнут. Многие авторы любят оправдывать каждый чих мужиков своих героинь, чего я не одобряю. А тут, ура, ничего подобного нет.

Софи лет семнадцать, я полагаю. Она, с одной стороны, мила, терпелива, спокойна, а с другой, может и разозлиться, сунуть нос в чужие дела и едва не скончаться от ревности. Ну не прелесть ли, а?

Кальцифер — маленький огненный демон, придающий сил Хоулу и его хате. Любит повыкобениваться, но не злой. А еще у него прекрасное чувство юмора (пусть и немного черного). Не влюбиться в горящую крошку попросту невозможно. Главное сделок не заключать! А то он хитрый.

В книге полно других персонажей: юный подмастерье Хоула Майкл, сестры и мачеха Софи, семья, друзья и враги Хоула, страшноватое пугало, необычная собака и так далее. У каждого своя роль, все на своих местах.

Сюжет, кстати, не такой прямой и очевидный, как бывает во многих сказках. Он в меру запутан и может вас удивить. А еще мне понравилась манера повествования. История не кажется наиграно-детской, не наседает с моралью и не подсвечивает авторских фаворитов. Стиль письма остроумен, легок и лаконичен. Я читала «Замок» и на английском, и в переводе. Обнаружила в последнем ошибки, но их только две, а в остальном все во многом забавнее, чем в оригинале. Переводчик здорово постарался. Я нередко смеялась в голос)

В целом и общем, рекомендую Хоула тем, в ком по-прежнему жив ребенок.

Howls Moving Castle (Ходячий замок):
Howls Moving Castle (Ходячий замок) #1/3
Castle in the Air (Воздушный замок) #2/3
House of Many Ways (Дом с характером) #3/3


مشاهده لینک اصلی
حداقل کسی نمی تواند من را متقاعد کند که این کتاب را در حال حاضر بخواند. قلعه حرکت Howls، احتمالا یکی از محبوب ترین قطعه ای از فانتزی کودکان است، درست بعد از هری پاتر البته. از آنجایی که برای اولین بار منتشر شد، Ive شادی بی پایان برای این سری از زمان انتشار آن، اما به دلایلی یا دیگر، من هرگز به آن کشیده نشدم. به نظر می رسید جذاب بود، اما خیلی چیز دیگری نیست. خوب، به عنوان انتظار می رود، داستان جانس، یک رمان جذاب، زیبا و سرگرم کننده است که تنها با مقدار مناسب عمق می تواند مورد توجه شایع قرار گیرد، بلکه ظریف نیز می باشد. در کل، هر دو بود و نبود چیزی بود که منتظر بودم، اما اگرچه از آن لذت می بردم، من برای یک واقعیت که من دوست دارم خودم را طرفدار دیانا وین جونز - و یا این سری - هر زمان به زودی می دانم. یکی از بهترین چیزهایی که در مورد Castle Howls Moving می باشد، شخصیت اصلی آن است. سوفی بزرگترین سه خواهر است و پس از گذراندن دوران کار در فروشگاه کلاه پدرانش کار می کند. بر خلاف گام های مادر معمول ما از آن استفاده می کنیم، او مهربان است، رفتار سه دخترش را به همان اندازه، به رغم این واقعیت که تنها یک نفر با خون است. در حالی که سوفی در یک فروشگاه کلاه برده می شود، دو خواهر کوچکتر خود را ترک می کند، یکی از شاگردان یک جادوگر و دیگری برای ازدواج سودمند است. با این حال، به طور غیر منتظره، جادوگر زباله، یک جادوگر شرور که مردم شهر سوفی را از آن می ترسد، حتی بیش از جادوگر وحشی اسرار آمیز که روح دختران جوان را می خورد، وارد فروشگاه Sophies می شود و او را تبدیل به یک پیرمرد می کند. در حال حاضر، ناامید به نوبه خود خود را به دختر جوان او است، سوفی کلاه خود را ترک، فقط به قدم زدن در قلعه متحرک جادوگر گوگل خود و اعتصاب با معامله آتش خود را، که زندگی خود را برای همیشه تغییر دهید. نیازی به گفتن نیست، Howls Moving Castle داستان غم انگیزی تصور فانتزی است. جونز دنیایی را ایجاد کرده است که در سیاست و سحر و جادو بسیار زیاد است و برای خواندن پرچمها به کار می رود. علاوه بر این، اکثریت رمان در قلعه متحرک خود جادوگر هویل اتفاق می افتد. خوو، کاملا احتمالا، شخصیت مورد علاقه من از داستان است. همانطور که با تمام شخصیت های واقع گرایانه، او عمیقا ناقص است، ثابت می کند که بیهوده، نابالغ و اغلب تحریک کننده است. با این حال، در زیر این همه، او هوشمندانه، عجیب و غریب است و دارای قلب محکم است. سوفی، به عنوان یک قهرمان قدرتمند، دقیقا می داند چه دکمه ها را فشار می دهد تا صدای هیل را بشنود و بالعکس. اگر چه پویایی آنها منحصر به فرد است به همین دلیل که سوفی یک زن پیر است، تعاملات آنها برای آن کمتر سرگرم کننده یا هوشمند نیست. با این حال، علاوه بر صدای و سوفی، شخصیت های ثانویه در این داستان نیز نقش مهمی ایفا می کنند. جونز با هم خطوط چند خطی را با هم ترکیب می کند و در ابتدا به آنها اشاره می کند و به آرامی همه آنها را جمع می کند. گاهی اوقات، طرح می تواند بسیار سخت باشد که به دنبال آن بگردد، اما این باعث می شود که صفحات شما دائمی شود. به عنوان یک کتاب صوتی، Howls Moving Castle یکی از موارد بهتر است. اگرچه من راوی را برای صدای صدای صدای کمی که او همیشگیش را دارد، گول می زند، او به طرز شگفت انگیزی از طریق این کتاب می خواند و باعث می شود که من بیش از یک بار با صدای بلند خندیدم. من در حین وسط به یک کپی واقعی از رمان تبدیل شدم، به این دلیل که وسط کمی تمایل دارد کمی با قلم بکشید و با کتاب، هر زمان می توانستم سریعتر بخوانم و در صورت لزوم لمس کنم، اما یا از آن، کتاب صوتی کامل بود راه برای خواندن این. با وجود تمام نقاط مثبت آن، باید اعتراف کنم که درک نمی کنم که چرا How Castle Moving Castle عصبانی می شود. این یک رمان بسیار خوب نوشته شده است که بسیار سرگرم کننده است، اما به سختی آن را بررسی های مبهم متعدد دریافت می کند. جونز کار پر زرق و برقی در مورد موضوع توهم و شخصیت انجام می دهد؛ از دیدن اینکه آیا ظهور سوفیه از شخصیت شجاع او خدشه ناپذیر است، اما بسیاری از کتاب های دیگر این کار را نیز انجام می دهند. (فقط فرانسیس هاردینگز را به عنوان شیشه ای مانند شیشه ای که علاوه بر MG است، اما به نظر می رسد که این موضوع را با خلاقیت، استعداد و عمق بیشتر مورد توجه قرار دهید). Howls Moving Castle یک ماجراجویی فانتزی است و من هیچوقت دریغ نکنم که به هر عاشق داستان خوب کمک کند، فقط به این فکر نکنید که به نظر می رسد همانطور که شما می گویید، به نظر می رسد که شما از آن غافل شوید. شاید این فیلم چیزی است که این سری را طرفداران بزرگ آن می داند. من این را تماشا می کنم و به شما اطلاع می دهد. نقد فیلم / به روز رسانی / افکار: در حال حاضر که بیشتر شبیه به آن! به عنوان یک فیلم، Howls Moving Castle همه چیز است که در مورد آن می گوید ... و بیشتر! یکی از دلایل اصلی من همیشه انطباق کتاب به فیلم را پیدا می کند که نتوانسته یا نیمی از کتاب هایش را نادیده بگیرد، این است که مدیران آن را نقطه ای برای پیروی از کلمه کلماتی برای کلمه، طرح برای طرح و سپس آنها یک حادثه را از بین ببرید و کل فیلم خراب شود با این حال، فیلم Howls Moving Castle نمی تواند از کتاب متفاوت باشد. اگر چه هر دو خطوط طرح، یک ایده از یک دختر، سوفی، که تبدیل به یک زن قدیمی تبدیل شده است، Miyazakis تحویل این داستان بی نهایت تیره تر است. جونز داستانی را نوشته است که فقط می تواند به عنوان جذاب توصیف شود. خنده دار، شوخ، و عالی برای صرف چند وقت استراحت از زمان با. با این حال، می تواند خسته کننده باشد

مشاهده لینک اصلی
دسته بندی های مرتبط با - کتاب قلعه متحرک


#ادبیات اقتباسی - #داستان فانتزی - #ادبیات انگلیس - #داستان عاشقانه - #ادبیات داستانی - #ادبیات معاصر - #ادبیات نوجوان - #دهه 1980 میلادی - #لیست برترین رمان های ادبیات نوجوان -
#انتشارات کتابسرای تندیس - #دایانا واین جونز - #شراره صدیق
کتاب های مرتبط با - کتاب قلعه متحرک


 کتاب علف شبانه
 کتاب کبوترهای وحشی
 کتاب کمی قبل از خوشبختی
 کتاب هنر شفاف اندیشیدن
 کتاب مجموعه رمان های روون
 کتاب هنر شفاف اندیشیدن